Hamek

Godkjenninger

Medlemsbedrifter

ISO_9001_COL
Achilles
NHO
HALOE
Arktisk Maritim Klynge

UTSTYR & TJENESTER

HVA KAN VI TILBY

Her kommer vårt utstyr og våre tjenester

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OM OSS

LITT INFORMASJON OM HAMEK

Harstad Mekaniske Verksted AS

Harstad Mekaniske Verksted AS ble offisiellt stiftet den 9 februar 1995, og er ett datterselskap av HSI AS. Hovedavdelingen holder til i samasjøen der det har vært verksteddrift mer eller mindre kontinuerlig siden 1912.
Slipphallen ble ferdigstilt vinteren 2000/2001, og gjør at vi kan påta oss bunnpuss og liknende uavhengig av værforhold.
Pr. idag er det ca. 100 ansatte ved bedriften.
Våre ansatte

Om Harstad Mekaniske

Hamek er et av Nord-Norges største reparasjons,- og vedlikeholdsverft rettet mot maritim næring. Fasiliteter for ”mindre fartøy” ligger i Samasjøen mens anleggene for ”større fartøy” ligger midt i byen. Her ferdigstilles p. t. Norges tredje største tørrdokk etter utvidelse til 145 x 27 x 9,5 meter.

Medregnet underleverandører rettet mot det maritime markedet, finnes det nå ca. 260 fast ansatte i Harstad som utfyller hverandre på en unik måte. I tillegg har Harstad god kapasitet på overnatting, spisesteder, kulturhus, kino, badeland, treningssenter, apotek, grossister, proviantering og bunkring. DNV og Sjøfartsdirektoratet har også kontorer i Harstad.

Hamek har i dag ca. 100 ansatte, men ved store oppdrag kan bemanningen økes ved innleie. Ved behov mobiliseres også 24 timers drift. Virksomheten er Achilles godkjent i forhold til offshoresektoren og godkjent som lærebedrift av NHO. Vi er også sertifisert iht. ISO9001, 2008 standarden. Hamek har også anlegg for spylevannsoppsamling i drift.

Anleggene

Det er mer enn 100 år siden virksomheter startet i de anleggene som nå driftes av Hamek, både i Samasjøen og i sentrum av Harstad by. I Samasjøen finnes hovedbygning for administrasjon, mens driften i sentrumsanleggene kun har eget driftskontor på området.

Kapasiteter/ tjenestetilbud slip/dokk:

Sentrum:

  • Tørrdokk 145 x 27 x 9,5 meter.
  • 1 slipanlegg utendørs, 60 x 10,5 x 7 meter maks dybde og 1500 tonn.
  • Kaiplass ca. 100 meter
  • 1 tårnkran 75 m. Maks løft 16 tonn.
  • Motorverksted
  • ISPS område

Samasjøen:

  • 1 slipanlegg i hall, 55 x 10,5 x 7m
  • 1 slipanlegg i hall, 55 x 12,5 x 7m
  • 1 slipanlegg ute, 90 x 16 x 3 meter
  • Kaiplass ca. 400 meter
  • Krankapasitet ute, ca. 15 tonn
  • Diesel Serviceverksted

Felles:

  • Sveiseplan med høyde ca. 25 meter: 15 x 50 meter
  • Sveiseplan med høyde ca. 8 meter: 20 x 50 meter
  • Maskin/ dreieverksted:18 x 30 meter
  • Monteringshall: 18 x 23 meter

I tillegg flere mindre haller

Nyheter

Kapitan Nazin

Da er Kapitan Nazin på tur inn i dokken. Den russiske tråleren er 105 meter lang og har en bredde på 21 meter.

MF Hålogaland

Da er vi i ferd med og dokke inn MF Hålogaland i et nydelig vær i Harstad.

Landstrømanlegg

En av Nord-Norges første landstrømanlegget rettet mot større/moderne skip.

Dokken ferdigstilt

Etter flere prøvedokkinger er vi nå ferdig, og dokken er offisielt tatt i bruk.

MS Rubin

Da har vi fått MS Rubin i dokk. MS Rubin tilhører Sjøtransport Rotsund og skal ha utført garanti dokking.

KONTAKT OSS

HVORDAN KOMME I KONTAKT MED OSS

Send oss en e-post

Kontaktinformasjon:

Besøksadresse:
Samasjøveien 22, 9404 Harstad

Fakturasadresse:
Postboks 89, 9481 Harstad

Org. nr.:
974 365 022

Telefon:
77 01 88 00
Vakttelefon:
905 55 970*

*Ved behov for assistanse etter kl. 15.00

Finn oss på:

ADMINISTRASJON

Peter Slump

Administrerende Direktør

Telefon:77 01 88 15

Mobil: 948 69 391

E-post: peter@harstad-mek.no

Per Einar Storhaug

Økonomidirektør

Telefon: 77 01 88 09

Mobil: 994 32 333

E-post: per.einar@harstad-mek.no

Eskil Fjelldahl

Kalkulasjon/Prosjektleder

Telefon: 77 01 88 05

Mobil: 46 77 22 65

E-post: eskil@harstad-mek.no

Ronny Årbekk

Innkjøp/Prosjekt

Telefon: 77 01 88 10

E-post: ronny@harstad-mek.no

Kjell Høgmo

Prosjekt/Økonomi

Telefon: 77 01 88 13

Mobil: 940 51 888

E-post: kjell@harstad-mek.no

Hans-Arild Voje

HMS-/KS Leder

Mobil: 916 00 076

E-post: hans.arild@harstad-mek.no

Frank Myre

Prosjektleder

Telefon: 77 01 88 11

Mobil: 918 08 072

E-post: frank@harstad-mek.no

Børre Myrvang

Prosjektleder

Telefon: 77 01 88 12

Mobil: 418 59 875

E-post: borre@harstad-mek.no

Stig Ivetorp

Prosjektleder

Mobil: 482 27689

E-post: stig@harstad-mek.no

Kent Are Fredheim

Kalkulasjon/Prosjektleder

Mobil: 930 02264

E-post: kent.are@harstad-mek.no

MASKIN/RØRAVDELING

Richard Holte

Formann

Telefon: 77 01 88 03

Mobil: 478 17 397

E-post: richard@harstad-mek.no

Finn-Otto Kjellevoll

Formann

Mobil: 476 05 024

E-post: finn.otto@harstad-mek.no

SVEIS-/PLATEAVDELING

Reidar Nilsen

Formann

Mobil: 478 17 549

E-post: reidar@harstad-mek.no

Rune Halvorsen

Bas/Formann

Mobil: 907 30 351

E-post: rune@harstad-mek.no

SLIPP/-OVERFLATEBEHANDLING

Lars Ervik

Formann

Mobil: 916 44 028

E-post: lars@harstad-mek.no

Vidar Olsen

Formann

Mobil: 481 76 759

E-post: vidar@harstad-mek.no

FINN OSS

FINN OSS PÅ KARTET

 

henter kart - vennligst vent...

Harstad Mek. Verksted AS - Samasjøen: 68.807000, 16.540453
Harstad Mek. Verksted AS - Sentrum: 68.797310, 16.542706